Miks ja kuidas tekkis see sait?

20 a tagasi tegin hädatõlkeid, ka eraviisiliselt, ja teatud hulk materjali näis teistele huvi pakkuvat – astroloogia, numeroloogia jms, mis pole mind kunagi tõsiselt paelunud. Sest kui asjaga tegelda, tuleb sellele täielikult pühenduda, kui aga tõeliselt pühenduda, olgu psühholoogiale või astroloogiale, siis oleks patt vahendada infot sellisel tasemel nagu see meil meelelahutusena liigub – samavõrd aus oleks õpetada lastele korrutustabelit 2 ja 3-ga ning ära salastada kõik 4st alates.

Pika kaalumise peale riputasin need tõlkeüldistused ikkagi üles, sest mõned meist – ka pärast kogu selle materialistliku jama pähe tampimist nõuka- ja pärastnõuka-aegsetes koolides – on ikka veel säilitanud lootuse, et ka nö 3-le võiks järgneda mõni number, muidu ei tundu maailm justnagu täiuslik.

Tõsi, enamik meist elabki 3-mõõtmelises reaalsuses, sukeldudes 4ndasse mõõtmesse vaid une ajal, kuid nii mõnegi igapäevareaalsuseks on kogu "korrutustabel". Kuidas – sellest ei tasu ega tohi rääkida neile, kes alles 3-ni loevad, kuid neile võib pakkuda materjali, mille üle edasi mõelda ja siis on vastus üllatavalt lähedal. Ka sedasorti materjali on siin saidil veidi – miks ainult nii veidi – aga kuhu meil selle omandamisega kiiret on? Igal loodud elukal on õppimiseks igavik aega.